+90 505 909 7199
Süre: 15 Gün
Bölge: Mekke ve Medine
Fiyat: 3650 SAR Kampanya : 3550 SAR
İletişim

15 Günlük Umre Turu ve Fiyatları

Her ayın belirli günlerinde düzenli olarak Umre Turları grup çıkışlarımız bulunmakta olup bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

15 Günlük Umre Turu Genel Program. Varış yerinin Cidde(Mekke) yada Medine olmasına göre program aynı kalmak kaydıyla sadece günlerin sıralaması değişmektedir.

1. Gün – Istanbul – Mekke

Istanbul havalimanında belirtilen saatte buluşuyoruz. Görevlilerimiz sizlere pasaport ve Umre turu boyunca boynunuzda taşımanız gereken ve içerisinde şirketimizin bilgilerinin, Mekke ve Medine sorumlularının telefonlarının olduğu kartlarımızı ve askılarımızı takdim edip sonrasında bizleri Yurt dışı çıkış harç pulu almamış isek alabileceğimiz noktaya yönlendiriyorlar. Valiz teslimi ve uçak biniş kartlarımızı almadan evvel, ihramlarımızı giyip 2 rekat ihram namazı kılarak tekbir ve telbiyeler ile Umremize başlıyoruz. Bu dakikadan itibaren birçok helal olan hal ve hareket bize Rabbimizin bir emri olarak haram hükmüne geçmiş bulunmaktadır. Bu durum 5-6 saat süren Mekke yolculuğumuz sonrasında Kabe’yi tavaf edip, Safa ve Merve tepeleri arasında Say yapıp sonrasında traş olup ihramdan çıkmamıza kadar devam edecektir. İhram ve ihram yasakları hakkında daha detayları anlatım da sitemizde bulabilirsiniz. Ancak en fazla yapılan hatalardan olan saç ve sakal ile oynanmaması yada kokulu sabun vesaire kullanmaması için kısaca uyaralım. Türkiye’den ayrılmadan kendimize kokusuz zeytinyağı sabunlarından temin edip çantamızın bir köşesinde tutabiliriz ki ihtiyaç durumunda kullanabilelim. Birkaç saatlik uçak yolculuğu sonrasında Cidde havalimanına varacağız. Gümrük memurları bizim parmak izlerimizi alacak ve fotoğraflarımızı çekecek. Sonrasında pasaportlarımıza damga basıp ülkeye girişimizi yapacağız. Valizlerimizi aldıktan sonra dışarıda bizi bekleyen otobüslerimize geçip Mekke’ye doğru yola çıkacağız. Otelimize yerleştikten sonra, varış saatimize göre görevli hocalarımız belirtilen saatte bizleri Mescid-i Harem’ e yani Kabe’ye götürecekler.

Tekerlekli araba ihtiyacı olan Umrecilerimizin görevli hocamıza bilgi verip temin edilmesini sağlayabilirler. Yanında onu kullanacak bir yakını olmadığı takdirde ise ücretli olarak araba ile umre yaptıran görevlilerden yardım alabilirsiniz.

Peygamber Efendimizin evinin önünde yada hocamızın uygun gördüğü başka bir noktada kısa bir bilgilendirme sonrasında Kabe’yi selamlama, ilk duamızın yapılması sonrasında Umre tavafımıza niyet edip grup hocamız eşliğinde Kabe’yi tavaf etmeye başlıyoruz. Burada yine hatırlatmakta fayda var. Sol omuzumuz kati surette Kabe den başka yöne dönmeyecektir. Bu hatayı arkasında bir yakını veya arkadaşı olan Umreciler gaflette yapmakta ve tavaflarının geçersiz sayıldığını bilmemektedirler. Tavaf esnasındaki duaları ister size Umre öncesinde verilen kitapçıktan isterseniz umre hocanızın söylediklerini tekrar ederek okuyabilirsiniz. Yedi şavt olarak tavafımızı tamamladıktan sonra iki rekat tavaf namazı ve kana kana zemzem suyundan yudumladıktan sonra Safa ve Merve tepeleri arasında Say denilen 3 gidiş 4 dönüşten müteşekkil Hacer validemize mutabaat olarak yürüme ibadetimizi yapacağız. Gerek tavaf gerekse Say esnasında bu kadar mesafeyi yürüyemeyecek ileri yaştaki adaylarımız için ücretli olarak kiralanabilen taşıyıcılar hocanız yardımıyla ayarlanabilir. Genel manada her ikisini 150 riyal bir rakama yapmaktadırlar. Say sonrasında beyler hemen dış kısımda bulunan berberlere geçip orada tıraş olup ihramdan çıkabilirler. Bayan misafirler ise otele dönüp orada saçlarını kesip ihramdan çıkmaları gerekmektedir. Sonrasında otelimizde istirahat ve geceleme. Otel önünden 24 saat boyunca Mescid-i Harama ulaşım sağlayan ücretsiz servislerimiz mevcuttur. Arzu ettiğiniz zaman gidip gelebilirsiniz.

Not: Her ne kadar orada birçok insanın bir kenarda saçlarını kesip ihramdan çıkmaya çalıştığına şahitlik etsek de bunun edebe aykırı bir hal olduğunu belirtmek isteriz. Ancak kutsal beldelerin ziyareti esnasında genel adap olan kimin ne yaptığına bakmamak gerektiğini kendimize şiar edinmemiz gerektiğini hatırlatalım ve biz doğru olanı yapalım.

2. Gün –Mekke Genel Ziyaretler

Sabah namazımı Mescid-i Haram da eda edip otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra genel ziyaretler için belirtilen saatte otelimizin önünde hocamız ile buluşup aracımız ile yola çıkıyoruz. Tekrar Umre yapmak isteyen misafirler odalarında Gusül abdestlerini alıp ihramları giyip yapacağımız Arafat ziyaretinden tekrar ihrama girebilirler. Umre yapmak istemeyen misafirler normal kıyafetleri ile ziyarete katılabilirler. Peygamber Efendimiz ve Hazreti Ebubekir efendimizin hicret sırasında Mekkeli müşriklerden saklanmak için çıktıkları Sevr Dağına uzaktan görüp sonrasında Hac zamanı milyonlarca Hacı tarafından akın edilen Müzdelife, Mina ve şeytan taşlama mahallerini aracımızdan gördükten sonra Arafat’a geçiyoruz. Arzu eden misafirler burada ihrama girip, gezi sonrasında kendi başlarına tekrar Umre yapabilirler. Cebel-i Rahme denilen kayaların üzerinde hocamızın bilgilendirmesi sonrasında tanınan serbest zamanda bir süre kendi halimizde tefekkür yapıp, Rabbimize gönülden bir tevbe edebiliriz. Sonrasında Peygamber efendimizin(sav) cahilliyye toplumundan uzaklaşarak uzlete çekildiği ve ilk ayetlerin nazil olduğu Hira Mağarası’nın bulunduğu Nur dağının eteklerinde hocamızdan kısa bir bilgilendirme yapılacak. Mağaraya çıkmak ciddi bir efor gerektirdiğinden ve grupta her yaştan umreci olduğundan buraya çıkılmamaktadır. Ancak arzu eden umreciler kendileri mahallenin üst kısmına kadar özel araç ile gelip yukarıya tırmanıp ziyaret yapabilirler.

Bu günkü ziyaretimizin son durağı ise Cennet’ül Ma’la(Mualla olarak da bilinir) kabristanında başta Peygamberimizin ilk şerefli zevcesi Hatice Annemizin( R. Anh) ve diğer sahabe efendilerimizin kabirlerini dışarıdan ziyaret ediyoruz. Cin Mescidini ziyaretimiz sonunda Kabe’ye öğlen namazına geçiyoruz.

Arafat’ta ihrama girmiş olan misafirler öğle namazına müteakip olarak umreleri kendi başlarına yapabilirler. Nafile tavaf ve diğer ibadetler için serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

3.Gün-Mekke Serbest Zaman- Bireysel İbadetler- Bireysel Umre Yapılması

Tüm gün serbest zaman. Arzu eden umreciler Mescid-i Haram içerisinde Kabe’yi tavaf edebilir yada Mescid-i Aişe olarak da bilinen Mikat sınırı olan Tenim Mescidi’ne kendi başlarına taksi ile gidip ihrama girip tekrar tekrar umre yapabilirler. Mekke’de normal taksiler dışında oldukça fazla taksicilik yapan sivil araçlar mevcuttur. Çok uygun fiyatlara sizi Mikat sınırına götürüp orada 10 dakika sizin ihram namazı bekleyip, sonrasında Kabe’ye tekrar bırakırlar. Umrenizi tamamladıktan sonra otelinize dönüp istirahat edebilirsiniz.

4. Gün-Mekke Serbest Zaman- Nafile İbadetler

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öğle yemeği kumanya olarak verileceğinden yemekhane kısmından temin edebilirsiniz.  Tüm gün Kabe’de nafile yada kazaya kalmış namazlarınızı kılabilir, tesbih çekebilir, Kuran okuyabilir, umre yapabilir ve bol bol nafile tavaf yapabilirsiniz.

5. Gün-Mekke Serbest Zaman

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öğle yemeği kumanya olarak verileceğinden yemekhane kısmından temin edebilirsiniz. Bol bol ibadet ve taat ile meşgul olabilirsiniz.

6. Gün-Mekke Serbest Zaman

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öğle yemeği kumanya olarak verileceğinden yemekhane kısmından temin edebilirsiniz. Bol bol ibadet ve taat ile meşgul olabilirsiniz.

7. Gün-Mekke Serbest Zaman

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öğle yemeği kumanya olarak verileceğinden yemekhane kısmından temin edebilirsiniz. Bol bol ibadet ve taat ile meşgul olabilirsiniz.

8. Gün-Mekke Serbest Zaman

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öğle yemeği kumanya olarak verileceğinden yemekhane kısmından temin edebilirsiniz. Bol bol ibadet ve taat ile meşgul olabilirsiniz ve kana kana zemzem içebilirsiniz.

9. Gün-Mekke Serbest Zaman

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öğle yemeği kumanya olarak verileceğinden yemekhane kısmından temin edebilirsiniz. Bol bol ibadet ve taat ile meşgul olabilirsiniz. Bugün Mekke’ de son günümüz o yüzden daha iyi değerlendirmenizi öneririz.

10. Gün-Mekke-Medine İntikal

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra belirtilen saatte valizlerimizi otelin giriş kısmına indirip sonrasında hazır bekleyen otobüse yüklüyoruz ve Sevgili Peygamberimizin şehri olan Medine-i Münevvere yoluna revan oluyoruz inşallah. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 5-6 saat arasında sürecek olup, yol üzerinde öğle namazımızı kılmak için duracağız. Varışımıza müteakip Medine otelimize ulaşım ve odalarımıza yerleşme. Bir miktar istirahat ve hazırlık yaptıktan sonra belirtilen saatte otel girişinde hocamız ile buluşup Peygamber Efendimizin medfun bulunduğu Ravza-ı Mutahhera da selamlama ve genel bilgilendirme sonrasında serbest zaman. Bayan Umreciler bayan sorumlu eşliğinde ayrı kısımdan Mescid’e giriş yapacaklardır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Not: Varış saatimizde olabilecek farklılık dolayısıyla Medine sorumlumuz gezi programı üzerinde değişiklik yapabilir. Lütfen hocanızdan alacağınız son onay ile hareket ediniz.

11.Gün-Medine Mescid-i Nebevi ve Yakın Çevre Ziyaretleri

Sabah namazını Mescid-i Nebevi de cemaat ile eda etmemize müteakip beyler ile belirlenen kolay bir noktada buluşuyoruz. Öncelikle Peygamber Efendimiz Aleyhisselam ve yanı başında medfun bulunan iki Sahabe-i Güzin efendilerimiz: Hazreti Ebubekir(radıyallahu anhum) ve Hazreti Ömer(r.anh) efendilerimizi selamlayıp ziyaret edildikten sonra Peygamberimizin yakınları ve Ashab-ı Güzin efendilerimizin kabirlerini ziyaret için Cennetül Baki kabristanına yürüyoruz. Sonrasında otelimizde kahvaltı edip, sıcak fazla bastırmadan yakın ziyaretlerimizi yapmak için hocamız ile birlikte yine yürüyerek Mescid-i Gamame, Hz. Ebubekir Mescidi, Hz.Ömer Mescidi, Kur’an Müzesi (münferit olarak da gezilebilir) ve Efendimiz Aleyhisselam’ın dünyadan irtihalinden sonra Hazreti Ebubekir (R.anh) sahabeden topluca biat aldığı yer olan Ben-i Saide gölgeliğinde bir süre dinlenip genel bir bilgilendirme alacağız. Öğle namazımızı Mescid’de eda ettikten sonra serbest zaman. Efendimiz Aleyhisselamın Cennet bahçesi diye belirttiği yeşil halı üzerinde namaz kılarak yada diğer müsait kısımlarda varsa kaza namazları kılarak, Kur’an okuyarak ve bol bol salavat-ı şerife getirerek vakit geçirebiliriz.

*Burada dikkat etmemiz gereken kimin manevi huzurunda ve mescidinde olduğumuzu unutmamak ve ona göre davranmaktır. Etrafımızda akan onbinlerce insanın şekli şemali, giyim kuşamı ile değilde kendi ahvalimize dikkat edip edep içerisinde hareket edersek elbette istifademiz çok olacaktır.

12.Gün- Medine Genel Ziyaretler

Sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte otelimizin girişinde buluşup tahsis edilen araçlarımız ile İslam tarihinin ilk mescidi olan Küba Mescidi, Uhud Harbi’nin yapıldığı yerde bulunan Okçular Tepesi, Peygamberimizin amcası olan Hz. Hamza’nın da kabrinin bulunduğu Uhud şehitliği ve Uhud dağını karşıdan ziyaret ettikten sonra İki kıbleli mescid olarak da bilinen ve nazil olan bir ayet ile kıblemizin Kudüs’deki Mescid-i Aksa’dan Mekke’deki Kabe’ye alındığı Mescid-i Kıbteyen’i ziyaret; iki rekat Tahiyyat ül Mescid(Mescid Namazı) eda ettikten sonra Yedi Mescitler olarak da anılan Hendek savaşı bölgesine geçiyoruz. Burada Tevhid mescidini ziyaret ettikten sonra genel bir bilgilendirme  ve otelimize geri dönüyoruz.

*Birçok milletten Umreci’nin ziyaret ettiği bu yerlerde aracınızda belirtilen saatte bulunursanız daha seri bir şekilde ve hava fazla ısınmadan ziyaretlerimizi bitirebiliriz.

***Arzu eden misafirler için öğle namazından sonra hurma bahçesine gezi tertip edilebilir.

13.Gün-Medine-Mescid-i Nebi

Tüm günümüzü serbest olarak ibadetlere ayırıp edep ile ziyaretlerimize devam edebiliriz. Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği otelimizde.

Mescid-i Nebevi içerisindeki Yeşil Halı olan Cennet bahçesi günün belirli saatlerinde bayanlara da açılmaktadır. Saatlerini otelimizdeki bilgilendirme panosundan yada hocamızdan öğrenip bayan umreci arkadaşlar ile birlikte orada da ibadet etme imkanı bulabilirsiniz.

14.Gün-Medine-Mescid-i Nebi- Hurma Bahçesi Ziyareti

Sabah namazı ve kahvaltı sonrasında belirtilen saatte arzu eden umrecilerimiz ile Medine’nin meşhur hurma bahçelerinden bir tanesini ziyaret hem Hurma ağacı bakımı ve meyveleri hakkında bilgi alıp hem de giderken yanımızda götürmek üzere Hurma alışverişlerimizi yapacağız. Sonrasında tüm günümüzü serbest olarak ibadetlere ayırıp edep ile ziyaretlerimize devam edebiliriz. Akşam yemeği otelimizde. Bugün akşamdan valizlerimizi hazırlamaya başlayalım. Yarın belirtilen saatte valizlerimizi indirip artık Umre turumuzun sonuna geleceğiz.

15.Gün-Türkiye’ye Dönüş

Uçuş saatimize göre otelimizden ayrılıp havalimanına geçiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Varış sonrasında farklı şehirlere gidecek misafirlerin iç hatlar terminaline geçişleri için personelimiz yönlendirme yapacaktır.

WhatsApp chat