+90 505 909 7199
raffles makkah hotel
Süre: 4 Gün
Bölge: Mekke & Medine
Fiyat: 8.550 SAR
İletişim

3 GECE 4 GÜN UMRE TURU

Bu program Vip Umre paketi olup, size ve ailenize özel olarak tahsis edilen bir görevli ile baştan sona kadar birlikte eda edilecektir. Uçuşlar genellikle gün ortasında programlanmış olsa da arzu eden misafirlerimiz için günün değişik saatlerine hatta Istanbul’da farklı havalimanlarından çıkış olarak da  ayarlanabilmektedir.

***Bu özel umre tur paketi için en az 4 kişi katılım gerekmektedir.

 

1.GÜN– İSTANBUL / CİDDE / MEKKE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki sizi bekleyen özel rehberimiz ile belirtilen saate buluşup, güvenlik kontrolü ve checkin işlemlerimizin ardından ihramlarımızı giydikten ve genel bilgilendirme sonrasında gümrüklü alandan uçağımıza geçiyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuz sonrasında bizi bekleyen aracımız ile önce otelimize geçip odamıza yerleşiyoruz. (Mekke Raffles Suites ). Bir miktar dinlenip açık büfe akşam yemeği sonrasında görevlimiz eşliğinde Harem-i Şerif’e geçip Umre ibadetimizin edasını yapıyoruz. Sonrasında otelimize dönüp traş olup ihramdan çıkıyoruz. Geceleme Mekke-i Mükerreme.

 

2.GÜN – MEKKE

Sabah namazımızı Kabe’de eda ettikten sonra otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında kararlaştırılan saatte Mekke civarı ziyaretlerimiz kapsamında Sevr Dağı-Dağ eteğinde kurulu mahalleden, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı- Hira Mağarası, Cennet’ ül Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin(aleyhisselam) dünyaya teşrif ettiği ama hal-i hazırda kütüphane olarak kullanılan evi ziyaret ettikten sonra öğle namazı için Harem-i Şerif’e dönüyoruz. Öğle namazı sonrasında ikindi namazına kadar otelimizde istirahat. İkindi ve Akşam namazları sonrasında otelimizde akşam yemeği. Geceleme Mekke otelimizde.

 

3.GÜN – MEKKE / MEDİNE

Otelimizde kahvaltı sonrasında sabah kararlaştırılan saatte Medine’ye yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 5 saat sürecek olup yol üstüne maalesef çok sıhhatli tesisler bulunmadığından yanımıza alacağımız atıştırmalık ile öğle öğünümüzü geçiştirmek durumunda olacağız. Medine-i Münevvere’ye varışımız sonrasında Oberoi Oteli’ne yerleşiyoruz. Kısa bir istirahat sonrasında otel lobisinde buluşup  Akşam yemeği sonrasında görevliler eşliğinde Mescid-i Nebevi tanıtımı ve Peygamber Efendimiz(aleyhisselam) Selamlama sonrasında genel bilgilendirme ve Ravza-i Şerif’te ibadet için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN – MEDİNE / İSTANBUL

Sabah namazını Mescid-i Nebevi’de eda edip otelimizde kahvaltı sonrasında Medine ziyaretlerimize başlıyoruz. Cennet’ül Baki kabristanı sonrası aracımız ile Uhud Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Hendek savaşının yapıldığı yerler ve Kuba Mescidi’ne ziyaretimizi tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Duşumuzu alıp, valizlerimizi otel lobisine indiriyoruz. İkindi namazını yine Mescid’de eda ettikten sonra Hurma alışverişimizi yaptıktan sonra havalimanına geçiyoruz. Havalimanından kişi başı tahsis edilecek Zemzem suyumuzu da aldıktan sonra checkin ve gümrük işlemleri sonrasında yine yaklaşık 3 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Istanbul’a varıyoruz.

WhatsApp chat