Yürüme Mesafeli Otellerde Butik Umre Turları & Umre Fiyatları 2022

2022 Umre Turları Tarihlerimiz ve Umre Fiyatlarımız Diyanet İşleri Başkanlığından beklenen şartname sonrasında netleşecektir. Bu sebeble şu anda net bir bilgi paylaşamıyoruz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz

Butik Umre Fiyatları 2022

Butik Umre Fiyatları 2022

Umre turları ve Umre Fiyatları hakkında bilgi vermeden önce bazı önemli noktalara temas etmemizde fayda görüyoruz. Kadim bir medeniyetin ve tarihin evlatları olmamıza rağmen; son yüzyılda yaşadığımız türlü sıkıntılar ve temel dini eğitimimizi teşkil eden unsurların elimizden birer birer kayıp gitmesiyle maalesef kutlu ecdadımızın mezar taşlarını dahi okuyamaz hale geldik. Bu aynı zamanda dininden bir haber bir neslin yetişmesine sebep oldu ve en kutsalımız olan Mekke ve Medine ile gönül bağımız dahi kopma noktasına geldi. Ancak bu kutsal topraklar ecdadımızın ( Rabbimiz mekanlarını cennet eylesin) yüzyıllarca hâdimi-hizmetçisi olmak için can attığı yerler olup her yıl İstanbul ve Kahire’den yola çıkan Sürre (Mahmil) alayları ile kendileri gidemeseler de sadakalarını ve hediyelerini oralara ulaştırmayı vazife bilirlerdi. Lakin sonrasında gelen nesillerin asilikleri ve uygunsuz ahlakları neticesinde Allah (c.c.) ın takdiri bu hizmetlerden mahrum kalmış durumdayız. Lakin bu oralara Umre ve Hac ibadetleri için gidip yine elden geldiğince hacı ve umrecilere hizmet edemeyeceğiz manasına gelmiyor. Bu sebeble şayet nasip olur da gidersek Umre yada Hac vesilesiyle, fırsat buldukça yerden bir çöpü alarak da olsa yada birkaç kişiye zemzem ikram ederek de olsa insanlara yardımcı olup hizmete gayret edip; neslimizdeki asaletin gereği nefsimizi Ümmet-i Muhammed Aleyhisselamın en garip gurebâ ferdine karşı dahi edep ve sevgi göstererek yerlere sermeliyiz. Bu tevazu ahlakı üzere yetişen bir nesli umulur ki Allah Teala düştüğü yerden kaldırıp yine o kutsal beldelerin hizmetkarı kılacaktır.

Kutsal topraklara sadece ilerlemiş yaşlarda gidileceğini düşünüp; genç yaşta her türlü aşırılık maalesef günümüzde pervasızca işlenir hale gelmiştir. Temel dini vazifelerimiz olan namaz, oruç, zekat vesair farz-vacib ve sünnetler nefse, şeytana ve şeytanlaşmış insanlara uyup terk edilir. Hac ya da Umre‘ye gidilince tövbe edersek ne kadar namaz-oruç borcumuz varsa ve dahi geçmiş günahlarımız affedilir sanılmaktadır. Güzel bir niyet ve edebe sarılarak ibadetin/ziyaretin yerine getirilmesi sonucu günahlarımızın affedilmesi elbette mümkündür. Ancak geçmiş namaz borçlarımız, tutmadığımız oruçlarımız sonrasında kaza edilmeli; kul hakkı türünden gıybet, haset vesaire için helallik istenmesi gerektiği biliniyor olması gerekir. Bunların affedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Allah’ın rahmeti geniştir beni affeder demekte şeytanın kandırmacası ve cahilliğin en fenasıdır.

Bir kısım insanımızda genç yaşta Umre Ziyaretinene gidersem yaşantım bozulur; harama helale dikkat etmem gerekir diye korkar. Bunda korkacak bir şey yok. Yaradılışımıza uygun bir hayat sürmekten nereye kadar kaçacağız? Rabbimize tövbe ile yönelerek, yaşantımıza çeki düzen verip Müslümanca bir hayat yaşamanın neresini beğenmiyoruz da erteliyoruz? Unutmayalım biz İnsanoğlu Kur’an ahlakı  ve Nebevi meşrep üzere yani Efendimiz aleyhisselâmın örnekliğini teşkil ettiği ve tarif ettiği şekilde Sünnet-i Seniyyeye bağlı, yaradılışımıza uygun yaşarsak kainattaki en mükemmel varlığız. Aksi takdirdeki bir yaşam tarzıyla Ayette de belirtildiği şekilde hayvanlardan da aşağı bir konuma gelmemiz demektir. Böyle bir yaşamın neticesi ise elim bir azap ve sonsuz rahmetten nasipsiz kalmamız manasına gelir.

Umre Fiyatları

Hac ve Umre Turları

Hac ve Umre hadislerde de belirtiliği üzere meşakkattir; zorluktur. Bu zorluk en başta niyet edip maddi bütçe ayırabilmekten tutunda, yolculuk esnasındaki aksilikler (ki biz bunlara niyet tazeleme vesileleri diyoruz), ibadetler sırasında ihtiyaç duyulan bedensel güç ve kuvvet, farklı hava şartları şeklinde sıralanır gider. En başta söylediğimiz gibi Umre yapmak bir nev’i inşaat işi gibi bedensel yorgunluk olacaktır ancak kalplerimiz ve ruhlarımız Allah Teâla’nın muhabbeti ile çoşacaktır. Vel hasıl mü’min kulun kalbini inşa etmesi, günah kirlerinden arındırması ve ruhunun yaralarını sarıp hayata tekrar doğru bir pencereden bakabilmesidir. Bu sebeple tavsiyemiz mümkün olan en erken zamanda niyetlenip yola revan olunmasıdır. Hele hele bunu genç yaşımızda yapabilirsek orada her yeri gönlümüzde ziyaret edip şöyle bir Asr-ı Saadet havası alabiliriz.

Umre turlarına Diyanet İşleri Başkanlığınca organize edilen Umre Paketleri ile gidebileceğiniz gibi özel şirketler olarak tabir edilen yine Diyanet onaylı seyahat acenteleri ve Umre Şirketleri vasıtasıyla da gidebilirsiniz. Şayet ilk defa gidiyorsanız muhakkak 15 günlük umre turlarını tercih etmenizde fayda var. Her iki seçenekte de dikkat edilmesi gereken temel detaylar vardır. Özellikle belirtmemiz gereken bir nokta var ki maalesef toplum olarak yaptığımız en baştaki hata grup liderinde yada hocada ”çok güzel ağlatıyormuş” gibi gayet komik özellikler aranmasıdır. Bu da bizim toplumsal olarak ne derece vahim bir dini cehalet içerisinde olduğumuzu gösteriyor. Ehli sünnet akidesine sahip, en azından temel ilmihal bilgisine hakim, ve yaptığı işin/vazifenin ciddiyetine sadık ve güzel ahlaklı-sorumluluk sahibi birisi olmasına dikkat edilmiyor. Muhatapları bu kadar ilimden yoksun olunca baştaki grup liderinin de kendisini güya ”âlim” olarak görmesi ve göstermesi de kaçınılmaz olmakta; kafasına göre fetvalar vererek ibadetleri ifsad ve geçersiz kılmaktadırlar. Bu yaptıkları saptırmanın vebal kısmını düşünecek hassasiyete ve vicdana sahip olmadıklarından bir an evvel bitirip paramızı alalım derdindeler. Elbette bunun ne denli ağır bir vazife olduğunun bilincinde olan hocaları ve görevlileri tenzih ederek söylemek zorundayız ki bu sektörde bile Rabbimizin ayette buyurduğu gibi ”nefsini ve hevasını ilah edinmiş” nice insanlar var ki bu kutlu yolculuğu dahi suistimal etmeye cüret edebilmektedirler.

En Uygun Umre Fiyatları için Umre Turu Şirket Seçimi

Bu temel nokta aşıldıktan sonraki kısım ise elbette sunulacak olan hizmetin kalitesini ve Umre Fiyatlarını etkileyen hangi uçak firması ile gidildiği, uçuşların direkt olarak mı yoksa ucuza getirmek maksadıyla başka ülkelerden aktarmalı mı olduğu, otellerin kalitesi, Harem-i Şerif‘e olan uzaklıkları ve kesin isimleri ve Mekke-Medine kalış süreleri olacaktır. Normal şartlarda Medine otel maliyetleri Mekke-i Mükerreme’ye oranla yüksektir. Umre şirketleri Umre paketlerinde hem bu sebeble hem de Umre ibadeti sadece Mekke’de yapılabildiği için Mekke kalış sürelerini daha uzun tutmaktadırlar. Tüm bunları net olarak tespit ettikten sonra firmalar arası kıyaslamamızı sağlıklı bir şekilde yapar, inşallah güzel bir ibadet yapıp ziyaretlerimizi gerçekleştirerek evimize geri döneriz. İşte bizim vazifemiz tam bu noktada sizler adına tüm bu planlamaları anlaştığımız şirket ile yapıp, sonrasında onların sağlayamadığı rehber dinleme sistemi ve deneyimli grup hocası atanması gibi hizmetleri de ekleyip siz oralarda rahat ettikçe gönülden dualarınıza da talip olmaktır. Ama temel olan bir noktayı daha dikkate vermekte fayda görüyoruz. Hem ucuz hemde kalitesi yüksek bir hizmet beklentisinde olmak kendimizi kandırmak demektir. O yüzden bizler pazardaki birçok ucuz umre programını tercih etmiyoruz. Sizlere de hele hele ilk defa gidiyorsanız hiç tavsiye etmiyoruz vesselam.