Whatsapp Destek

+90 532 205 9135

Lokasyon

Fatih, İstanbul

Çalışma Saatleri

09.00 - 18.00

Umre Fiyatları 2024

Ana Sayfa

Umre Ziyareti niyetiniz mi var?

Uzman ekibimi ile iletişime geçip destek alın

Sosyal Medya'da UmreTur

Checking...

Ouch! There was a server error.
Retry »

Sending message...

Biz Sizi Arayalım

Alt kısımdaki bilgileri doldurun ve ekibimiz sizi arasın

Sorunun cevabını yazınız

2 + 5 =

Umre Fiyatları 2024

15 Günlük Umre Yürüme Mesafeli Otellerde Örnek Program

Fiyatlandırmalarımız gerek havayoluna, gerekse otellere döviz üzerinden yapıldığı için Dolar olarak belirlenmiştir. Ancak siz ödemenizi yaparken günün Merkez bankası esas alınarak hesaplanır Türk Lirası üzerinden tahsil edilecektir

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Umre Vizesi

*Gidiş ve Dönüş Uçak Bileti

*4 Yıldızlı Otellerde 2-3-4 Kişilik Oda Konaklama

*Kahvaltı ve Akşam Yemekleri

*Kişi başı 5 Litre Zemzem Suyu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

En az 1 Yıl Geçerliliği olan Pasaport Çıkarılması

Umre Tur Program Özeti

Tur Programımızda Ziyaret yerlerimiz aynı kalmak kaydıyla havayolu uçuş saatlerinin değişmesi sebebiyle +1 gün yada -1 gün değişiklik olabilmektedir. Son onay tarafınıza rezervasyon esnasında iletilecektir. Alt kısımdaki program temel olan ziyaretleri ve hizmetleri kapsamakta olup, bu kısıtlı zamanınızı dolu dolu geçirmeniz için sürpriz programlarda eklenebilmektedir.

1. Gün – Istanbul-Cidde Varış/ İlk Umremizi Yapıyoruz

Belirtilen saate Istanbul Yeni Havalimanı yada Sabiha Gökçen Havalimanın buluşma. Farklı şehirlerden gelip turumuza katılacak olan misafirlerimiz, iç hatlar terminaline varışları sonrasında belirtilen saatte dış hatlar terminalinde belirtilen noktaya geleceklerdir. Pasaportlarımızı teslim alıp, ihramlarımızı giyiyoruz. Sonrasında bagajlarımızı teslim edip hep birlikte gümrük kapısından geçişimizi yapıyoruz. Sonrasında yaklaşık 4 saatlik bir uçuş sonrasında Cidde havalimanına varış. Gümrük işlemleri sonrasında valizlerimizi alıp dış kısımda bizi bekleyen otobüsümüz ile 1 saat kadar sürecek Mekke yolculuğumuz Telbiye ve Tekbirler ile bitip gidiyor. Otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. Hızlıca bir gusül abdesti alıp 1 saat sonra otel lobisinde hazır oluyoruz. Grup liderimiz ile birlikte Harem’e geçip ilk Umremizi eda ediyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek olan Umre sonrasında traş olup ihramlarımdan çıkıyoruz. Otelimize dönüp istirahat ediyoruz.

2. Gün – Tüm Gün Kâbe / Nafile Tavaf

Sabah namazını Kabe’de eda ettikten sonra dileyen misafirlerimiz kahvaltıya kadar odalarında istirahat edebilirler. Kahvaltı sonrasında tüm gün Kâbe’de tavaf ve nafile ibadetler için hocamız ile birlikte serbest zaman. Hocamız günün büyük kısmında Harem’de belirtilen noktada sohbet ve hasbi hal için hizmetinizde olacaktır.

3. Gün – Arafat, Müzdelife, Mina Ziyaretleri/ Arafat Umresi

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra 08:30 da otelimizden hareket edip, Hac zamanı zorunlu olan ancak Umre esnasında zorunlu olmayan yerleri ziyaret ediyoruz. Hac zamanı milyonlarca insanın akın ettiği bu yerleri güzelce temaşa edip, hocamızın anlatımlarını dinledikten sonra arzu eden misafirlerimiz ile Arafat’da ihram’a girip Umre’ye niyet ediyoruz. Ziyaret sonrasında Umre yapacak misafirlerimiz ile Kabe’ye dönüyoruz. Arzu eden misafirler aracımız ile otelimize bırakılacaktır.

4. Gün Mekke Yakın Ziyaretler

Sabah namazını kılan misafirlerimiz ile birlikte kahvaltı sonrasında Mescid-i Harem ve Kabe civarında bulunan Cin Mescidi, Cennet ul Mualla kabristanı gibi yakın ziyaretlerimizi yapıyoruz. Öğle namazı için Kabe’ye dönüş. Öğle namazı sonrasında serbest zaman

5. Gün Mekke İbadet için Serbest Zaman- Toplu Tavaf / Nur Dağı Hira Mağarası

Tüm gün Serbest Zaman. Bizdeki serbest zaman kavramı biraz alışılageldik dışındadır. Yani diğer şirketler gibi sizi pek bir başınıza bırakmıyoruz. Hazreti Adem (a.s.) ın yaratılmasından önce dahi Allah Teala’nın Harem’i olan bu mekanın tüm özel ve birçok insan tarafından bilinmeyen yerlerinin anlatımını yapıp hep birlikte toplu tavaf yapıyoruz ve sonrasında Kâbe-i Muazzama karşısına geçip toplu dua edeceğiz sonrasında ise gönlünüzce İbadet edip vaktinizi Harem-i Şerif’te geçirebilirsiniz. Yatsı namazından sonra arzu eden Umrecilerimiz ile Kur’an Kerim’in ilk ayetlerinin nazil olduğu Nur Dağı-Hira Mağarası ziyaretimiz olacaktır.

6. Gün Taif Ziyareti ve Taif Umresi (3. Umre)

Sabah Namazında ve kahvaltı sonrasında erkenden otelimizden Taif şehrini ziyarete gidiyoruz. Burası aynı zaman Harem’in Mikat sınırları dışında olduğundan dönüşte tekrar İhram’ a girip Umre yapabiliyoruz. Taif şehri Mekke’den yaklaşık 90 km mesafede olup kış aylarında rakımı yüksek olduğundan bölgenin en soğuk yeri, yaz aylarında ise en serin yeridir. Aynı zamanda burası bölgenin bağ, bahçe ve bostan yapılabilen yeridir. Efendimiz Aleyhisselam’ın İslamı tebliğ etmek için gittiği ancak orada zor durumda kalarak zulme maruz kaldığı bir yerdir. Ancak ardında Hz. Addâs (r. anh) gibi yeni bir Müslüman Sahabi bıraktığı bir yerdir. Ziyaretimiz İkindi namazında Mekke Harem-i Şerifte sonlanacaktır.

7. Gün Mekke Müzesi Gezisi ve Hudeybiye Umresi

Sabah ve Öğle namazlarımızı Kâbe’de eda ettikten sonra otelimizden hareket edip, Mekke’nin çıkışında bulunan Mekke Kutsal Emanetler Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada gerek Harem-i Şerif’e ait eski eserleri gerekse eski fotoğrafı görüp güzel bir bilgilendirme alıyoruz. Sonrasında hemen yakın bir mesafede bulunan Hudeybiye isimli Mikat sınırına geçiyoruz. Hudeybiye İslam tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Gerekli bilgilendirme sonrasında tekrar ihrama girip Harem’e dönüp bir Umre daha eda ediyoruz.

8,9,10. Gün Mekke ve Kâbe’de Nafile İbadetler /Toplu Tavaf

Daha önce de söylediğimiz üzere bizim serbest zaman olarak sizi öylece kendi başınıza bırakacağımızı zannetmeyin. Yine yanıbaşınızda olup birlikte tavaf ve benzeri gibi gerekli yönlendirmelere devam ediyoruz. Bu günlerden birisinde grup ile kararlaştırıp bu defa da Hicret esnasında Efendimiz Aleyhisselam ve Hazreti Ebubekir (R. anh) ın 3 gün konakladığı Sevr dağına çıkacağız inşallah

11. Gün Mekke’den Peygamber Şehri Medine’ye Hicret Günümüz

Sabah namazı sonrasında Kâbe’ye veda edip, otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Nebiler Sultanı Hazreti Peygamber’in şehri olan Medine hicret edeceğiz. Yolumuz üzerinde Peygamber Efendimizin Hanımlarından olan Meymune Annemizin kabrini ziyaret edeceğiz. Onun hatırını alıp yolumuza devam edeceğiz. Akşama doğru Medine’ye varıp otelimize yerleşip, gusül abdestlerimizi alıyoruz, en güzel elbiselerimizi giyip, en güzel kokularımızı sürünüp edeple ve mahcup bir şekilde Sultan ul Enbiya olan Efendimiz Aleyhisselamın huzuruna çıkıyoruz. İlk selamlama ve bilgilendirme sonrasında gönlünüzce ibadet edebilmeniz için sizi başbaşa bırakıyoruz.

12. Gün Cennet ul Baki Kabristanı ve Çevre Gezileri

Sabah namazını takiben otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Medine hakkında genel bilgilendirme ve çevre ziyaretlerimiz olacaktır.

13. Gün Uhud, Mescid-i Kıbleteyn, 7 Mescidler, Kuba ve Amberiye Mescidi

Kutlu Nebi sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin şehri olan Medine-i Münevvere baştan başa onun mis kokulu hatıraları ile dolu. Bugün ömrünün son 10 yılını geçirdiği bu şehrin uzak kısımlarında bulunan kutsal mekanlarını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretler esnasında daha nice mekanları da ekleyeceğiz ve bunların yanında Medine’de bulunan Osmanlı şehitliğini de ziyaret edip, aziz şehitlerimizin ruhlarına fatihalar hediye edeceğiz. Öğle namazı için Mescid-i Nebevi’ye dönüş. İkindi namazında sonra sizlere sürpriz bir programımız olacak.”

14. Gün Kur’an Kerim Müzesi ve Hicaz Tren Garı Müzesi Ziyareti

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında belirtilen saatte otel lobisinden yürüyerek otelimizden yaklaşık 500 metre mesafede bulunan Hicaz Tren Garı Müzesini ziyaret edeceğiz. Yolumuz üzerinde yine anlatım ve sohbetimiz devam edecek. Orada başta Sad bin Ebi Vakkas (R. anh) yayı olmak üzere nice dini ve kültürel miras eseri göreceğiz. Sonrasında Amberiye Mescidinde kuşluk namazı kıldıktan sonra bu defa Mescid-i Nebevi’ye yakın konumda olan Kur’an-ı Kerim müzesini ziyaret edeceğiz. Öğle namazımızı Mescid-i Nebevi’de eda edeceğiz. Günün geriye kalan kısmını Mescid-i Nebevi’de ibadet ve ziyaret ile geçireceğiz.”

15. Gün Kutsal Topraklara Veda Günü

Bu günümüzün son gün olması sebebiyle misafirlerimiz ile önceki gecemizi olabildiğince Mescid-i Nebevi’de geçirmeye gayret ediyoruz. Belirtilen saatte valizlerimizi otel girişine indirip, son defa hep birlikte bir selamlama yapıp otobüsümüz ile Medine’de son bir dolaşıp havalimanına geçiyoruz. Kişi başı 5 litre hakkımız olan Zemzemlerimizi teslim alıp valizlerimizi teslim ediyoruz. Bizi Türkiye’ye getirecek olan uçağımıza geçiyoruz. Varış sonrasında tüm misafirlerimiz ile helalleşip vedalaşıyoruz. Rabbimizin tekrarını tez zamanda nasip etmesi için birbirimize dualarımızı da eksik etmiyoruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Gruplarımız Maksimum 35 Kişi

Gruplarımız maksimum 35 kişiden oluşur. Başka acenteler ile gidince bu sayı 70-80 kişiden tutunda 200 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bu da doğal olarak birebir ilgi ve alakayı sınırlı kılmaktadır. Tasarladığımız butik Umre Turları ile bu sayıyı maksimum 35 kişide sınırlı tutup kısıtlı zaman içerisinde ibadetlerimizi en güzel şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. Birçoğumuzun ilk defa gittiği bu yerlerde aklımızda sayısız sorular oluyor. Onları sabırla cevaplayacak birisi her zaman yanıbaşınızda. Bunun dışında örneğin Mekke’de yada Medine’de yapılan çevre ziyaretlerinde kimi zaman gidilen mekanlarda 2 rekat namaz kılıp dua edilmesi için vakit verilemiyor. Bunun sebebi grup hocası milleti bir dağıtırsak bir daha bir saatte zor toplarız korkusudur. Biz her yerin hakkını doya doya veriyoruz elhamdulillah!

3 Yıldızlı Yürüme Mesafeli Oteller ve 2 Kişilik Odalar

Umre turlarımızda tercih edilen otellerimiz iki sınıfa ayrılıyor. Medine-i Munevvere’de Yeşil Kubbe’ye en yakın konum olan Kıble tarafında ve oldukça yakın otelleri, Mekke’de ise Kâbe’ye Yakın Oteller-Yürüme Mesafesi

Bu kısma giren otelimiz 3 yıldızlı olup, hemen Kâbe’nin yanıbaşındadır. Otelinizden ayağınızı dışarıya atınca 1 dk içerisinde Harem-i Şerifin Kâbe’ye en yakın olan avlusunda olursunuz ve 100 metre sonra Kâbe’yi görürsünüz. Bizim otellerimiz Kâbe’ye yürüme mesafesi denilipte en iyi ihtimalle 300-500 metre yürümeniz gereken oteller değildir ve sadece 2 kişilik odalarda konaklamalı olarak sunuyoruz. Uygun fiyat olması için oda konaklamalarını gerek yakın olan otelimizde gerekse bu otellerde 3 yada 4 kişilik tercih etmiyoruz (Şayet çocuklu aileler bu şekilde talepte bulunmazlar ise tabii).

Bizim otelimizin diğer otellerden farkı nedir?

Birçok Umre Şirketi’nin ve Diyanet İşlerinin paketlerinde tercih edilen oteller Mescid-i Harâm’a yani Kâbe’ye 4-5 km uzaklıkta olmaları ve Kâbe’ye ulaşım için servis otobüslerinin kullanılmasıdır. Ancak bu otobüslerde Umrecileri Cin Mescidi’ne yakın bir terminal olan Gazze terminalinde bırakıp yine aynı noktadan alabiliyor. Buradan Kâbe’ye yürüme mesafesi yaklaşık olarak 700-800 metre civarında olduğundan Umreciler bir hayli zorluk yaşamaktadır. Kabe’ye gidene namaz sonrası otele dönmek; otele gidene Kabe’ye gitmek doğal olarak çile gelmektedir. Farklı noktalardaki otellerin servisleri ise Efendimiz’in Aleyhisselam’ın doğduğu arka kısmında bulunan Mahbes terminaline götürmektedir. Mahbes terminali Gazze terminaline oranla Harem’e yakın olsa yine de Kâbe’ye ulaşmak için otobüsten indikten sonra yaklaşık 300 metre gibi bir mesafeyi yürümek durumunda kalıyorsunuz. Biz bunu da tercih etmeyip, daha fazla masraf ederek özel servis ile sizi Kâbe’ye ulaşabileceğiniz en yakın noktaya kadar servis ile götürmeyi tercih ediyoruz.

Katılım için Üst Yaş Sınırı 65

Umre turlarımızda hareket kabiliyetimizi en azami sınıra çıkarabilmek ve gerektiğinde daha hızlı hareket edebilmek adına bu şekilde gruplar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yaşı büyük olanların ellerinden öperiz. Bizi mazur görsünler

Rehber Dinleme Kulaklık Sistemi

Grup Turlarının olmazsa olması kulaklık sistemi kullanıyoruz. Bu sayede hem grup hocamız yüksek sesle konuşup etrafımızdaki diğer grupları yada umrecileri rahatsız etmeden anlatım ve okuma yapıyor; hem de en geride olanlar bile yanıbaşındaymış gibi net şekilde hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan dinleyebiliyor.

Özel Mekanlar & Özel Zamanlar

Yıllarca Türkiye turizm sektöründe hizmet verdik hala da veriyoruz. Son yıllarda değişik birçok firma ile Umre’ye gittik ki yapılanları ve yapılmayanları iyice analiz ettik. Kimisinde keyif ettik kimisinde çile çektik. Sonra dedik ki bu kutlu yolculuğu turizm sektöründen hele hele inanç turizminden bir haber insanların elinden kurtarma zamanı gelmiş de geçiyor bile. Bu hizmet maddi getirisinin yanında manevi olarak da götürüsü olabilecek, hakkı verilemeyince ahiretinizi berbat edebilecek bir hizmet. Azami gayret ve fedakarlık gerektiren bir alan ki bu da girip girmeme hususunda bizi gerek fikren gerekse kalben bir hayli yordu. Sonuçta bu işte hizmet verdiğiniz insanları Peygamber Aleyhisselam’a ve Allah Teala’ya misafir olarak götürüyorsunuz. İşte bu ciddiyet ve hassasiyet bizim yapı taşımız… Biz ne yaptığımızın farkındayız, şayet sizde nereye gitmek istediğinizin farkındaysanız  doğru yere geldiniz inşallah!

Biz Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne kayıtlı resmi bir seyahat acentesiyiz ancak Umre paketlerimizin saha operasyonunu Diyanet İşlerine kayıtlı ve İATA üyesi olan anlaştığımız kardeş acente ile birlikte düzenliyoruz. Grup hocasının belirlenmesi, otel seçimi, günlük ziyaret ve ibadet programları vesaire tarafımızca yapılıyor. Bu sayede sizlere daha uygun fiyatlı ama daha kaliteli bir servis verme imkanımız oluyor. Gerek ödemelerinizi, gerekse evrak teslimlerini anlaşmalı olduğumuz seyahat acentesine yapıyorsunuz. Bu noktada bizlerde gerekli takip ve bilgilendirme için sürekli olarak irtibat halinde oluyoruz. Resmi prosedür bu şekilde tamamlandıktan sonra ise Türkiye’den çıkış ve ziyaretleriniz esnasındaki tüm planlama bizim belirlediğimiz şekilde yapılıyor.