Whatsapp Destek

+90 532 205 9135

Lokasyon

Fatih, İstanbul

Çalışma Saatleri

09.00 - 18.00

Merhabalar,

İmkanımız oldukça Peygamber Efendimiz (sallalallahu aleyi ve sellem)in aziz hatıralarını ve ardında bıraktığı emanetlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bir çok kişi tarafından bilinmeyen mühim bir ziyaret yerine daha sizlerle birlikte tanıyalım.

Hazreti Meymune binti Haris(قبر ميمونة بنت الحارث)in kabri bugün Şerif diye bilinen yerdedir. Ulaşımı aslında gayet kolay olmakla birlikte en uygunu bir taksi ile gidip ziyaret etmektir. Tenim(Mescid-i Aişe) den yaklaşık olarak 10 km uzaklıktadır.

Peki kimdir Hazreti Meymune binti Haris?

Meymune annemiz Efendimiz aleyhi selamın evlendiği son zevcesidir kabri şerifleri ise Efendimiz aleyhi selam ile nikahının kıyıldığı ağacın altıdır. Ancak orada şu anda bu ağaç mevcut değildir.

Meymune Annemiz

Meymune annemizin Efendimiz ile evlenmeden evvelki ismi Berre olup, nikah sonrasında efendimiz aleyhi selam kendisine Meymune ismini vermiştir. Efendimiz aleyhi selam kendisine Mekke’de bir ev açmak istemiş ancak Mekkeliler müsaade etmedikleri için mümkün olmamıştır.

Aişe annemiz(radıyallahu anha)  takvasından övgü ile bahsetmiştir. Yine bir başka sahabe ise biz onu ya namaz kılarken, ya ev işleri yaparken yada dişlerini misvaklarken gördük hep demişlerdir. Müminlerin annelerinin ilki olan Hazreti Hatice annemizi nasıl ziyaret ediyorsak, şartlarımızı zorlayıp inşallah Meymune annemizi de ziyaret etmeyi ihmal etmeyelim.

Allah şefaatlerine biz günahkar kullarını nail eylesin vesselam..