Whatsapp Destek

+90 532 205 9135

Lokasyon

Fatih, İstanbul

Çalışma Saatleri

09.00 - 18.00

10 Günlük Umre Programı

Ana Sayfa / UmreTur

Umre'ye mi Gitmek istiyorsunuz?

Checking...

Ouch! There was a server error.
Retry »

Sending message...

Biz Sizi Arayalım

Alt kısımdaki bilgileri doldurun ve ekibimiz sizi arasın

Sorunun cevabını yazınız

7 - 4 =

Umre Paketleri

10 Günlük Umre Yürüme Mesafeli Oteller Aralık 2023

Umre Fiyatları 1.290 USD Kişibaşı

Fiyatlandırmalarımız gerek havayoluna, gerekse otellere döviz üzerinden ödeme yapıldığı için Dolar olarak belirlenmiştir. Ancak siz ödemenizi yaparken günün Merkez bankası esas alınarak hesaplanır Türk Lirası üzerinden tahsil edilecektir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Gruplarımız Maksimum 35 Kişi

Gruplarımız maksimum 35 kişiden oluşur. Başka acenteler ile gidince bu sayı 180-200 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bu da doğal olarak birebir ilgi ve alakayı sınırlı kılmaktadır. Tasarladığımız butik Umre Turları ile bu sayıyı maksimum 35 kişide sınırlı tutup kısıtlı zaman içerisinde ibadetlerimizi en güzel şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. Birçoğumuzun ilk defa gittiği bu yerlerde aklımızda sayısız sorular oluyor. Onları sabırla cevaplayacak birisi her zaman yanıbaşınızda. Bunun dışında örneğin Mekke’de yada Medine’de yapılan çevre ziyaretlerinde kimi zaman gidilen mekanlarda 2 rekat namaz kılıp dua edilmesi için vakit verilemiyor. Bunun sebebi grup hocası milleti bir dağıtırsak bir daha bir saatte zor toplarız korkusudur. Biz her yerin hakkını doya doya veriyoruz elhamdulillah!

4 Yıldızlı Özel Servisli yada 3 Yıldızlı Kâbe’nin Yanında

Umre turlarımızda tercih edilen otellerimiz iki sınıfa ayrılıyor. Medine-i Munevvere’de Yeşil Kubbe’ye en yakın konum olan Kıble tarafında ve oldukça yakın otelleri, Mekke’de ise alt kısımda detayları verilen iki farklı bölgeyi tercih ediyoruz. 

1.Kısım-Kâbe’ye Yakın Oteller-Yürüme Mesafesi

Bu kısma giren otelimiz 3 yıldızlı olup, hemen Kâbe’nin yanıbaşındadır. Otelinizden ayağınızı dışarıya atınca 1 dk içerisinde Harem-i Şerifin Kâbe’ye en yakın olan avlusunda olursunuz ve 100 metre sonra Kâbe’yi görürsünüz. Bizim otellerimiz Kâbe’ye yürüme mesafesi denilipte en iyi ihtimalle 300-500 metre yürümeniz gereken oteller değildir.

2. Kısım- Aziziye-Şişe Bölgesi 4. Yıldızlı ve Özel Servisli Oteller

Bu kısım otellerimizi Türk şirketlerinin ağırlıklı olarak tercih ettiği bölge olan ama 4 yıldız standartında ve daha yakın zamanda yapılmış olan otellerde ve sadece 2 kişilik odalarda konaklamalı olarak sunuyoruz. Uygun fiyat olması için oda konaklamalarını gerek yakın olan otelimizde gerekse bu otellerde 3 yada 4 kişilik tercih etmiyoruz (Şayet çocuklu aileler bu şekilde talepte bulunmazlar ise tabii).

Buradaki otellerin tek dezavantajı Mescid-i Harâm’a yani Kâbe’ye 4-5 km uzaklıkta olmaları ve Kâbe’ye ulaşım için servis otobüslerinin kullanılmasıdır. Ancak bu otobüslerde Umrecileri Cin Mescidi’ne yakın bir terminal olan Gazze terminalinde bırakıp yine aynı noktadan alabiliyor. Buradan Kâbe’ye yürüme mesafesi yaklaşık olarak 700-800 metre civarında olduğundan Umreciler bir hayli zorluk yaşamaktadır. Kabe’ye gidene namaz sonrası otele dönmek; otele gidene Kabe’ye gitmek doğal olarak çile gelmektedir. Farklı noktalardaki otellerin servisleri ise Efendimiz Aleyhisselam’ın doğduğu evin arka kısmında bulunan Mahbes terminaline götürmektedir. Mahbes terminali Gazze terminaline oranla Harem’e yakın olsa da yine de Kâbe’ye ulaşmak için otobüsten indikten sonra yine de yaklaşık 300 metre gibi bir mesafeyi yürümek durumunda kalıyorsunuz. Biz bunu da tercih etmeyip, daha fazla masraf ederek gruba özel servis ile sizi Kâbe’ye ulaşabileceğiniz en yakın noktaya kadar götürmeyi tercih ediyoruz.

Bizim grubumuza has olarak servis yapan minibüslerimiz ise Umrecilerimizi saat kulesi (Zemzem Kulesi) tarafında bırakıyor ve oradan 100-120 metre yürüdükten sonra Kabe’ye kavuşuyorsunuz. Bu sayede tıpkı Harem etrafında 5 yıldızlı otellerde kalan misafirler gibi hatta bazı 5 yıldızlı oteller Haremin ana girişinden bir hayli mesafeli olmalarından dolayı onlardan da avantajlı bir durumda oluyorsunuz. Her ne kadar uygun fiyatlı ekonomik Umre paketi sunmaya çalışsak da derdimiz çile çektirmek değil keyifle ibadet ettirmektir.

Katılım için Üst Yaş Sınırı 55

Umre turlarımızda hareket kabiliyetimizi en azami sınıra çıkarabilmek ve gerektiğinde daha hızlı hareket edebilmek adına bu şekilde gruplar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yaşı büyük olanların ellerinden öperiz. Bizi mazur görsünler

Özel Mekanlar & Özel Zamanlar

Yıllarca Türkiye turizm sektöründe hizmet verdik hala da veriyoruz. Son yıllarda değişik birçok firma ile Umre’ye gittik. Kimisinde keyif ettik kimisinde çile çektik. Sonra dedik ki bu kutlu yolculuğu turizm sektöründen hele hele inanç turizminden bir haber insanların elinden kurtarma zamanı gelmiş de geçiyor bile. Bu hizmet maddi getirisinin yanında manevi olarak da götürüsü olabilecek bir hizmet. Azami gayret ve fedakarlık gerektiren bir alan. Sonuçta bu işte götürdüğünüz insanları Peygamber Aleyhisselam’ı ziyarete ve Allah Teala’ya misafir olarak götürüyorsunuz. İşte bu ciddiyet ve hassasiyet bizim yapı taşımız… Biz ne yaptığımızın farkındayız, şayet sizde nereye gitmek istediğinizin farkındaysanız daha fazla zaman kaybetmeden buluşma zamanımız gelmiş demektir!

Peki Siz Umre Şirketi misiniz?

Biz Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne kayıtlı resmi bir seyahat acentesiyiz ancak Umre paketlerimizin saha operasyonunu Diyanet İşlerine kayıtlı ve İATA üyesi olan anlaştığımız kardeş acente ile birlikte düzenliyoruz. Grup hocasının belirlenmesi, otel seçimi, günlük ziyaret ve ibadet programları vesaire tarafımızca yapılıyor. Bu sayede sizlere daha uygun fiyatlı ama daha kaliteli bir servis verme imkanımız oluyor. Gerek ödemelerinizi, gerekse evrak teslimlerini anlaşmalı olduğumuz seyahat acentesine yapıyorsunuz. Bu noktada bizlerde gerekli takip ve bilgilendirme için sürekli olarak irtibat halinde oluyoruz. Resmi prosedür bu şekilde tamamlandıktan sonra ise Türkiye’den çıkış ve ziyaretleriniz esnasındaki tüm planlama bizim belirlediğimiz şekilde yapılıyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Gidiş ve Dönüş Uçak Bileti

*3 Yıldız Yürüme Mesafeli Otel-2 Kişilik Odalar

*Kahvaltı ve Akşam Yemekleri

*Turist / Umre Vizesi

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Kişi başı 5 Litre Zemzem

Pasaport Çıkarılması

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

Umre Tur Program Özeti

1. Gün – Istanbul-Cidde Varış/ İlk Umremizi Yapıyoruz

Belirtilen saate Istanbul Yeni Havalimanı yada Sabiha Gökçen Havalimanın buluşma. Farklı şehirlerden gelip turumuza katılacak olan misafirlerimiz, iç hatlar terminaline varışları sonrasında belirtilen saatte dış hatlar terminalinde belirtilen noktaya geleceklerdir. Pasaportlarımızı teslim alıp, ihramlarımızı giyiyoruz. Sonrasında bagajlarımızı teslim edip hep birlikte gümrük kapısından geçişimizi yapıyoruz. Sonrasında yaklaşık 4 saatlik bir uçuş sonrasında Cidde havalimanına varış. Gümrük işlemleri sonrasında valizlerimizi alıp dış kısımda bizi bekleyen otobüsümüz ile 1 saat kadar sürecek Mekke yolculuğumuz Telbiye ve Tekbirler ile bitip gidiyor. Otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. Hızlıca bir gusül abdesti alıp 1 saat sonra otel lobisinde hazır oluyoruz. Grup liderimiz ile birlikte Harem’e geçip ilk Umremizi eda ediyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek olan Umre sonrasında traş olup ihramlarımdan çıkıyoruz. Otelimize dönüp istirahat ediyoruz.

2. Gün – Tüm Gün Kâbe / Nafile Tavaf

Sabah namazını Kabe’de eda ettikten sonra dileyen misafirlerimiz kahvaltıya kadar odalarında istirahat edebilirler. Kahvaltı sonrasında tüm gün Kâbe’de tavaf ve nafile ibadetler için hocamız ile birlikte serbest zaman. Hocamız günün büyük kısmında Harem’de belirtilen noktada sohbet ve hasbi hal için hizmetinizde olacaktır.”

3. Gün – Arafat, Müzdelife, Mina Ziyaretleri/ Arafat Umresi

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra 08:30 da otelimizden hareket edip, Hac zamanı zorunlu olan ancak Umre esnasında zorunlu olmayan yerleri ziyaret ediyoruz. Hac zamanı milyonlarca insanın akın ettiği bu yerleri güzelce temaşa edip, hocamızın anlatımlarını dinledikten sonra arzu eden misafirlerimiz ile Arafat’da ihram’a girip Umre’ye niyet ediyoruz. Ziyaret sonrasında Umre yapacak misafirlerimiz ile Kabe’ye dönüyoruz. Arzu eden misafirler aracımız ile otelimize bırakılacaktır.

4. Gün Mekke Yakın Ziyaretler

Sabah namazını kılan misafirlerimiz ile birlikte kahvaltı sonrasında Mescid-i Harem ve Kabe civarında bulunan Cin Mescidi, Cennet ul Mualla kabristanı gibi yakın ziyaretlerimizi yapıyoruz. Öğle namazı için Kabe’ye dönüş. Öğle namazı sonrasında serbest zaman

5. Gün Mekke İbadet için Serbest Zaman- Toplu Tavaf / Nur Dağı Hira Mağarası

Tüm gün Serbest Zaman. Bizdeki serbest zaman kavramı biraz alışılageldik dışındadır. Yani diğer şirketler gibi sizi pek bir başınıza bırakmıyoruz. Hazreti Adem (a.s.) ın yaratılmasından önce dahi Allah Teala’nın Harem’i olan bu mekanın tüm özel ve birçok insan tarafından bilinmeyen yerlerinin anlatımını yapıp hep birlikte toplu tavaf yapıyoruz ve sonrasında Kâbe-i Muazzama karşısına geçip toplu dua edeceğiz sonrasında ise gönlünüzce İbadet edip vaktinizi Harem-i Şerif’te geçirebilirsiniz. Yatsı namazından sonra arzu eden Umrecilerimiz ile Kur’an Kerim’in ilk ayetlerinin nazil olduğu Nur Dağı-Hira Mağarası ziyaretimiz olacaktır.

6. Gün Mekke ve Kâbe’de Nafile İbadetler /Toplu Tavaf

Tüm gün Serbest Zaman. Bizdeki serbest zaman kavramı biraz alışılageldik dışındadır. Yani diğer şirketler gibi sizi pek bir başınıza bırakmıyoruz. Hazreti Adem (a.s.) ın yaratılmasından önce dahi Allah Teala’nın Harem’i olan bu mekanın tüm özel ve birçok insan tarafından bilinmeyen yerlerinin anlatımını yapıp hep birlikte toplu tavaf yapıyoruz ve sonrasında Kâbe-i Muazzama karşısına geçip toplu dua edeceğiz sonrasında ise gönlünüzce İbadet edip vaktinizi Harem-i Şerif’te geçirebilirsiniz.

7. Gün Mekke’den Peygamber Şehri Medine’ye Hicret Günümüz

Sabah namazı sonrasında Kâbe’ye veda edip, otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Nebiler Sultanı Hazreti Peygamber’in şehri olan Medine hicret edeceğiz. Yolumuz üzerinde Peygamber Efendimizin Hanımlarından olan Meymune Annemizin kabrini ziyaret edeceğiz. Onun hatırını alıp yolumuza devam edeceğiz. Akşama doğru Medine’ye varıp otelimize yerleşip, gusül abdestlerimizi alıyoruz, en güzel elbiselerimizi giyip, en güzel kokularımızı sürünüp edeple ve mahcup bir şekilde Sultan ul Enbiya olan Efendimiz Aleyhisselamın huzuruna çıkıyoruz. İlk selamlama ve bilgilendirme sonrasında gönlünüzce ibadet edebilmeniz için sizi baş başa bırakıyoruz.

8. Gün  Cennet ul Baki Kabristanı ve Çevre Gezileri

Sabah namazını takiben otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Medine hakkında genel bilgilendirme ve çevre ziyaretlerimiz olacaktır.

9. Gün Uhud, Mescid-i Kıbleteyn, 7 Mescidler, Kuba ve Amberiye Mescidi

Kutlu Nebi sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin şehri olan Medine-i Münevvere baştan başa onun mis kokulu hatıraları ile dolu. Bugün ömrünün son 10 yılını geçirdiği bu şehrin uzak kısımlarında bulunan kutsal mekanlarını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretler esnasında daha nice mekanları da ekleyeceğiz ve bunların yanında Medine’de bulunan Osmanlı şehitliğini de ziyaret edip, aziz şehitlerimizin ruhlarına fatihalar hediye edeceğiz. Öğle namazı için Mescid-i Nebevi’ye dönüş. İkindi namazında sonra sizlere sürpriz bir programımız olacak.”

10. Gün Kutsal Topraklara Veda Günü

Bu günümüzün son gün olması sebebiyle misafirlerimiz ile önceki gecemizi olabildiğince Mescid-i Nebevi’de geçirmeye gayret ediyoruz. Belirtilen saatte valizlerimizi otel girişine indirip, son defa hep birlikte bir selamlama yapıp otobüsümüz ile Medine’de son bir dolaşıp havalimanına geçiyoruz. Kişi başı 5 litre hakkımız olan Zemzemlerimizi teslim alıp valizlerimizi teslim ediyoruz. Bizi Türkiye’ye getirecek olan uçağımıza geçiyoruz. Varış sonrasında tüm misafirlerimiz ile helalleşip vedalaşıyoruz. Rabbimizin tekrarını tez zamanda nasip etmesi için birbirimize dualarımızı da eksik etmiyoruz.